Press release

Ministerstvo vnútra posilňuje aj na základe odporúčaní GLOBSEC-u svoju kapacitu v boji proti hybridným hrozbám

30.09.2021

Bratislava, 30. septembra.

Daniel Milo, dlhoročný odborník GLOBSEC-u, sa bude venovať problematike hybridných hrozieb na Inštitúte správnych a bezpečnostnych analýz Ministerstva vnútra SR.

„Daniel za vyše 5 rokov svojho pôsobenia u nás pomáhal budovať centrum, vďaka ktorému je dnes GLOBSEC jednou z kľúčových organizácii na Slovensku a Európe, ktoré sa venujú témam ako je boj s konšpiráciami a odolnosť demokracie. Som veľmi rád, že GLOBSEC vie zo svojich radov ponúknuť odborníkov, ktorí môžu využívať svoje skúsenosti v prospech Slovenska. Boli to aj odporúčania GLOBSEC-u, aby štát posilnil svoje kapacity v boji proti hybridným hrozbám. Budeme v tejto agende pokračovať a teším sa, že budeme mať na ministerstve vnútra tak silného partnera pre spoluprácu.“ komentoval Róbert Vass, prezident a zakladateľ GLOBSEC-u.

Vedenie GLOBSEC Centra pre demokraciu a odolnosť prevezme jeho dlhoročná analytička Dominika Hajdu. V centre zároveň pôsobia ďalší štyria analytici, ktorí sa venujú problematike konšpiračných teórii, hybridných hrozieb a regulácie online-prostredia nielen na Slovensku ale aj v kontexte Európy a USA.

„Za uplynulé roky sa téma vplyvu dezinformácií a hybridných hrozieb na spoločnosť dostala do centra politických aj verejných diskusií, médií, a vládnych materiálov. Som rád, že som mal možnosť vybudovať pod značkou GLOBSEC program a neskôr centrum, ktorého renomé ďaleko presiahlo región strednej Európy. Zároveň však vidím, aký veľký kus cesty ešte máme pred sebou ak chceme týmto problémom efektívne čeliť. Teším sa na nové výzvy a prajem kolegom a kolegyniam v GLOBSEC-u veľa úspechov pri ich ďalších projektoch.“ komentoval Daniel Milo.

Okrem iného Centrum každý rok publikuje GLOBSEC Trendy, ktoré sumarizujú výsledky prieskumu verejnej mienky v krajinách strednej a východnej Európy na rôzne témy ako je vnímanie demokracie, právneho štátu, aktivít zahraničných aktérov, ale v poslednom roku aj témam ako je postoj obyvateľov k očkovaniu či viera v konšpirácie súvisiace s vírusom COVID19. Jedným z kľúčových projektov je tiež meranie zraniteľnosti krajín CEE voči vplyvom externých aktérov. GLOBSEC Index zraniteľnosti bude publikovaný už v novembri tohto roku.

Navigation