Press release

Vazil Hudák, bývalý viceprezident Európskej investičnej banky sa stal podpredsedom GLOBSEC-u

12.12.2019

Vazil Hudák, ktorý donedávna zastával pozíciu viceprezidenta Európskej investičnej banky (EIB), posilnil tím GLOBSEC-u a stal sa jeho podpredsedom. Hudák pred nástupom do EIB vykonával funkciu ministra hospodárstva a štátneho tajomníka ministerstva financií v období 2012 2016 a pôsobil vo vysokých pozíciách viacerých globálnych bánk ako Citi a JP Morgan v Londýne.

„Bohaté skúsenosti pána Hudáka v bankovom  a verejnom sektore, či ako viceprezidenta EIB alebo člena vlády a skúseného predstaviteľa finančného sektora, nám pomôžu posilniť naše medzinárodné aktivity a dopad v Európe a vo svete. Som presvedčený, že jeho skúsenosti pomôžu posilniť pozíciu GLOBSEC-u na globálnej mape najvplyvnejších mimovládnych organizácií v Európe." 

Ako podpredseda GLOBSEC-u bude Vazil Hudák zodpovedný za rozvoj globálnych partnerstiev a podporu verejno-súkromnej spolupráce na európskej úrovni. Taktiež bude viesť niekoľko kľúčových iniciatív vrátane našej nedávno spustenej iniciatívy LightHouse, ktorá sa sústredí na prechod na zelenú ekonomiku a energiu v regióne strednej a východnej Európy, digitalizáciu či spoločný kapitálový trh v Európe. 

Veľmi sa teším, že sa môžem stať súčasťou vedenia GLOBSEC-u, s ktorým som už v minulosti spolupracoval. GLOBSEC je dnes významným think-tankom na svetovej scéne a verím, že aj vďaka mojim skúsenostiam a viere v misiu a víziu organizácie sa nám spoločne podarí znásobiť tento úspech. Svoje úsilie budem sústredna to, aby sa GLOBSEC stal uznávaným a kredibilným hlasom v oblasti udržateľnej energie, udržateľného financovania a kapitálového trhu.“ dodáva Vazil Hudák. 

Navigation